Jak dbać o kryształy

Jak dbać o kryształy

Wreszcie się Państwo doczekali nadejścia przesyłki z pięknym, lśniącym kryształowym przedmiotem. Nasza firma jest nie tylko ekspertem w sprzedaży kryształów, ale również chcielibyśmy Państwu poradzić jak najlepiej dbać o przedmioty ze szkła kryształowego, aby jak najdłużej zachowały swój blask i elegancki wygląd.

Szkło kryształowe, zarówno przezroczyste, jak i barwione, zawiera aż 24% PbO, czyli tlenku ołowiu. Oczywiście nie mają się Państwo czego obawiać, kryształy są całkowicie bezpieczne dla zdrowia. To właśnie dodatek tlenku ołowiu sprawia, że kryształy mają wysoki indeks załamania światła, są niezwykle lśniące i tak pięknie błyszczą w każdym rodzaju oświetlenia. Dodatkowo szkło kryształowe jest cięższe od samego szkła. Jeżeli delikatnie zastuka się w kryształowy przedmiot wyda on jasny, głęboki dźwięk.

Tlenek ołowiu jest ważnym elementem ręcznie szlifowanych przedmiotów ze szkła kryształowego. Dodaje im tych szczególnych właściwości, ale przez to wymagają one innego sposobu czyszczenia niż produkty szklane. Wszyscy producenci kryształów zalecają mycie kryształów pod bieżącą, zimną wodą z dodatkiem niewielkiej ilości łagodnego płynu do mycia naczyń. Następnie dobrze jest dokładnie wypłukać kryształy w roztworze z zimnej wody i octu (1/3 szklanki octu na litr wody). Obecność octu sprawi, że na schnących kryształach nie pojawią się nieestetyczne zacieki. Na koniec należy wypolerować naczynia miękką, nie pozostawiającą osadu szmatką. Produktów ze szkła kryształowego nie wolno myć w zmywarkach do naczyń ani nie należy używać silnych środków czyszczących.

Jeżeli zostali właśnie Państwo dumnymi właścicielami pozłacanego przezroczystego kryształu, radzimy nie wystawiać przedmiotu na bezpośrednie działanie słońca oraz niskich temperatur. Do ozdobienia kryształów używa się 24 karatowego złota, które nie powinno stracić swojej urody i blasku i po wielu latach, jednak bezpośrednie promienie słoneczne lub mrozy mogą uszkodzić złotą powłokę. Dodatkowo do czyszczenia zaleca się używać specjalnych środków do polerowania złota, które zapobiegają jego oksydacji.

© 2024 Top Crystal Trade s.r.o. | Webdesign Next Vision
Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich użycie.
OK   Więcej informacji