Tradycyjna praca ręczna

Dlaczego mieliby Państwo wybrać czeskie kryształy z naszego asortymentu? Odpowiedź jest bardzo prosta. Każdy z oferowanych kryształów jest niepowtarzalną sztuką powstałą dzięki ręcznej pracy, wieloletniemu doświadczeniu i oddaniu rzemiosłu pracowników huty CAESAR CRYSTAL BOHEMIAE, a, s.  

Proces produkcyjny barwionego kryształu jest tak wymagający, że nadal nie jest możliwe zastąpienie ręcznej pracy produkcją maszynową. Żadna maszyna nie potrafi tak wydmuchać szklanej bańki i nadać jej odpowiedniego kształtu, jak doświadczony hutnik. Podczas procesu barwienia szkła kryształowego hutnicy są narażeni na działanie bardzo wysokich temperatur. Do połączenia przezroczystej warstwy szkła kryształowego z barwioną dochodzi przy temperaturze około 800 ° C. Sztuka dmuchania kryształów i łączenia dwóch warstw była przekazywana z pokolenia na pokolenie. Również współcześnie młodzi szklarze w hucie w Svetle nad Sazavą uczą się tego wyjątkowego rzemiosła bezpośrednio pod okiem mistrzów.

W hucie szkła CAESAR CRYSTAL BOHEMIAE, a, s. rzeczywiście przebiega cały proces produkcji. Od początku huta miała własnych projektantów i tak pozostało do dziś. Również ręczna produkcja drewnianych form odbywa się bezpośrednio w hucie. Do każdego z rodzaju kryształu potrzebna jest osobna forma z drewna bukowego. Formy muszą być często zastępowane nowymi, ponieważ przez ciągłą styczność z rozgrzaną masą szkła kryształowego bardzo szybko się niszczą. W kolejnym etapie produkcji kolorowy półprodukt trafia z huty do szlifierni, gdzie za pomocą przewodnika i szlifierek z diamentami technicznymi, doświadczeni zdobnicy tworzą z nich wyjątkowe dzieła sztuki, na których będzie odbywał się spektakl gry światła. Grawerowanie barwionego kryształu jest znacznie bardziej skomplikowane niż przezroczystych kryształów, ponieważ zdobnik nie widzi poprzez warstwę koloru a szlifowanie odbywa się pod bierzącą wodą  (aby uniknąć unoszenia się pyłu), więc zdobnik musi znać wszystkie szlify na pamięć.

Każdy produkt następnie przechodzi następnie ścisłą kontrolą jakości. Każdy produkt sprawdzany jest przez doświadczonych pracowników huty, którzy zauważą nawet najmniejsze niedociągnięcie. Tylko tak ściśle skontrolowane kryształy mogą trafić do sprzedaży.

Cały ten skomplikowany i długotrwały proces gwarantuje, że do Państwa rąk dostaną się kryształowe przedmioty o wysokiej jakości i unikalnej wartości artystycznej, które w niezwykły i eleganckim sposób ozdobią każde wnętrze.

© 2023 Top Crystal Trade s.r.o. | Webdesign Next Vision
Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich użycie.
OK   Więcej informacji